Learn English With Tv Series

Amerikanın Manhattanı’nda iş hayatının, aşkın ve gündelik yaşamın zorluklarıyla uğraşan 20’li yaşlardaki altı arkadaşın komik maceralarıyla İngilizce öğrenmene olanak tanıyan bu eşsiz e-book’u mutlaka denemelisin.

Laugh, Speak, Learn!Anytime, Anywhere”

Dizi ve film izlemek, sizi düzenli olarak aynı karakterlerin konuştuğu bir ortama dahil eder. Amerika’da her gün dışarı çıkıp bir kafede arkadaşlarınızla buluşarak konuşma pratiği yaptığınızı düşünün. İşte İngilizce öğrenirken bu ortama en yakın şeyi size sağlayacak olan şey, dizi ve filmlerdir. Çünkü hep aynı kişiler, benzer şekilde konuşur ve bu tekrarlar sayesinde farkında olmadan belirli konuşma kalıplarını öğrenirsiniz. Yani siz fark etmeseniz bile İngilizce öğrenirsiniz!

Hepimiz sık sık duymuşuzdur ‘’Okullarda öğretilen İngilizceyle gerçek hayattaki İngilizce çok farklı’’ cümlesini…

Bu e-book ile doğal, gerçek İngilizceye hakim olabileceksiniz.

ÜnlülerF.R.I.E.N.D.S Yoluyla İngilizce Öğreniyor..’’

Sıra sende! "Friends ile İngilizce Öğren,Dünyaca Ünlü İsimlerin Yolunu İzle!”

Sadece Gramer İle Olmaz

Bu kitap, dil öğrenmenin sadece gramer kuralları ve kelime dağarcığıyla sınırlı olmadığını göstermek için hazırlandı. İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak ve anlamak, dilin gerçek yaşamda nasıl kullanıldığını anlamaktan geçer. İşte bu yüzden bu kitap sizlere, gerçek hayattaki dil kullanımını anlamada eşsiz bir rehber sunacak.

E-book Neler İçeriyor

Friends’in İngilizce öğrenmek için en iyi TV programı olduğuna inanmamızın nedenlerinden biri de mükemmel bir konsepte sahip olmasıdır. Bir kafede oturup hayatın tüm iniş çıkışları hakkında konuşan altı kişilik bir arkadaş grubunu konu alıyor. Bu yüzden kullanılan dil günlük ve pratik olma eğilimindedir. Siz de arkadaşlarınızla konuşarak çok zaman geçiriyorsunuz, değil mi?

Friends’te kullanılan kelimelerin çoğu, arkadaşlarla takılmak, bir ofiste çalışmak, bir restoranda yemek yemek ve uçağa binmek gibi günlük aktiviteler etrafında döner. Dolayısıyla kelime dağarcığını geliştirmek için harika bir yoldur.

Friends’in İngilizce öğrenmek için bu kadar harika olmasının bir başka nedeni de akademik çalışmaların, Friends’in çoğu Amerikalının gerçekte nasıl konuştuğunu en iyi temsil eden dizi olduğunu göstermesidir.

Ayrıca, Friends ABD’de o kadar popüler bir dizi oldu ki Amerikalıların (ve hatta İngilizlerin) konuşma şeklini etkiledi! Bunun büyük bir kısmı gündelik argo ve söylem belirleyicisi ile ilgilidir. Örneğin, “so”nun vurgulayıcı olarak kullanımı Friends sayesinde günlük konuşmada yaygınlaştı.

Friends de telaffuz geliştirmek için harika bir TV dizisidir. Karakterlerin konuşma tarzında çok fazla bağlantılı konuşma vardır. Bağlantılı Konuşma, yerlilerin konuşurken sesleri azaltmasına, kesmesine ve birbirine bağlamasına denir. Bağlantılı konuşmayı öğrenmek sadece hızlı İngilizceyi daha kolay anlamanıza değil, aynı zamanda biriyle İngilizce konuşurken sesinizin daha doğal çıkmasına da yardımcı olacaktır.

Friends’in bugün bile devam eden büyük bir kültürel etkisi olmuştur. Amerikalıların çoğu dizinin en azından birkaç bölümünü izlemiştir ve izlemeyenler bile Friends ile ilgili farklı pop-kültürü tanıyacaktır.

Örneğin, Rachel, Monica, Phoebe, Ross, Chandler ve Joey’nin çoğunlukla dizideki hayali kahve dükkanı Central Perk’te takıldıklarını tüm dünya izledikten sonra, arkadaşlarınızla kahve dükkanlarında bir araya gelmek sıradan bir şey haline geldi.

Friends’ten ünlü alıntılar da etrafa yayıldı. Joey’nin “How you doin’?” ve Ross’un “We were on a break” sözleri insanların bugün bile hatırladığı repliklerdir

Friends, İngilizce öğrenmek için mükemmel bir TV dizisidir. Bu diziyi izleyerek edineceğiniz kelime dağarcığı, bağlantılı konuşma ve kültürel bilgi miktarı şaşırtıcıdır. Friends’in tüm sezon ve bölümleriyle nasıl İngilizce öğrenebileceğiniz konusunda size rehberlik ettiğimiz e-book’umuzu mutlaka denemelisiniz.

İngilizce Öğretmeni Misiniz?

E-kitapları dersleriniz veya özel etkinlikleriniz için kullanabilirsiniz.
Öğrencileriniz veya kendiniz için eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz.
Tüm bölümlerden tonlarca ifade içeren kitabın net açıklamalarının ve kullanıcı dostu yapısının keyfini çıkarın!

Thanks a lot, and happy learning!

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Bu kitaplar gramer öğretmek amacıyla hazırlanmadı. Gramer vb. kaynakları internet üzerinde bile ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Biz daha çok, okulda ve kurslarda öğretilmeyen, gerçek hayattaki iletişim için gerekli olan günlük İngilizceyi sizlere sunuyoruz.

Dizi ve filmlerden diyaloglarla oluşturduğumuz bu e-kitaplar, İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra eğlenceli ve kalıcı bir şekilde öğrenmenize de olanak sağlar.

Hayır. Kitapları dijital olarak internet sitemiz üzerinden teslim ediyoruz.
Sipariş oluşturduktan sonra profil bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Friends, Stranger Things ve You dizilerinden oluşturduğumuz üç ayrı e-kitap mevcut. Tüm bu e-kitaplar tarafınıza birlikte teslim edilecek.

Elbette. Farklı dizi ve filmlerden hazırladığımız yeni e-kitaplar tarafınıza ücretsiz olarak teslim edilecek.

Ömür boyu desek? Kaydolduktan sonra, bu eğitime istediğiniz kadar ve sahip olduğunuz tüm cihazlarda sınırsız erişime sahip olursunuz.

Hayır. Tek seferlik ödemeyle ömür boyu kullanabilirsiniz. Üstelik güncellemeler ücretsiz.

Sipariş oluşturduktan sonra profil bölümünden satın almış olduğunuz e-kitapları görüntüleyebileceksiniz.

LWS, Kişisel Verileri Koruma Kanunu çerçevesinde kullanıcıların şifrelerini bir başkası ile tespiti durumunda hesabı kapatma hakkına sahiptir. Bu nedenle şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanız önem arz etmektedir.

İnsanlar Ne Diyor?

Sepetim
Kategoriler
Merhaba
konuşabileceğim yetkili var mı?